Локомотив (Пловдив) изигра пореден силен мач и след четвърта поредна победа изравни Левски в класирането. Тимът на Бруно Акрапович помете Етър, записвайки успех с впечатляващото 5:0 при гостуването на стадион "Ивайло" във Велико Търново.

"Черно-белите" започнаха ударно двубоя и успяха да си осигурят комфорта преднина още до почивката. Пловдичани отбелязаха три безответни гола и на практика убиха интригата рано-рано.

Ален Ожболт откри резултата за "смърфовете" в 4-ата минута, Димитър Илиев удвои в 38-ата, а в добавеното време на първата част отново капитанът на гостите бе точен, този път от дузпа - 0:3.

След паузата попаденията за Локомотив дойдоха от бранителят Стивън Езе. Нигериецът първо вкара за 0:4 в 71-ата минута, а в 88-ата отново наказа националния вратар Христо Иванов - 0:5.