Бездушна България загуби тежко от Словения с 1:3 (27:25, 17:25, 16:25, 17:25) след допуснат обрат в Любляна и отпадна на 1/8-финалите на Евроволей 2019. Волейболистите на Силвано Пранди приключиха участието си срещу единия от домакините на турнира.

Националите ни спечелиха първата точка след задържана топка. Играта бе изравнена, а след две поредни точки от атака на Цветан Соколов България поведе със 7:6. След нова атака на Цветан Соколов срещу тройна блокада първата техническа пауза дойде при 8:7 за волейболистите ни. Словенците обърнаха за 10:9 и имаха аванс от две точки. Ален Пайенк реализира атака през центъра и Словения дръпна с 3 точки при 17:14. Стигна се до изравянавне на точките при 24:24 и ас на Атанасов за 26:25, след което "трикольорите" спечелиха първата част с 27:25.

Във втората част България поведе бързо в началото с 3:1 след блокаут на Цветан Соколов. Ас на Мартин Атанасов и 5:1. Блокада на Николай Пенчев и 6:2. Последваха 5 поредни точки за домакините и Словения поведе със 7:6 след блок на Деян Винчич. Клемен Чебул направи 8:6. Георги Петров замени Мартин Атанасов. Ас на Клемен Чебъл и двойна блокада срещу атака на Цветан Соколов доведе резултата до 10:6 за домакините. Силвано Пранди взе второто си прекъсване в гейма. Блокада на Виктор Йосифов намали резултата до 8:12. Нов ас на Клемен Чебул и 10:15. Словенците дръпнаха с цели 8 точки при 18:10. Цветан Соколов атакува в аут - 10:19. Николай Пенчев намали до 14:22. Виктор Йосифов атакува технично за 15:23. Виктор Йосифов би сервис в мрежата и Словения стигна до геймбол при 24:16. Тончек Щерн реализира последната точка във втората част за 25:17 за Словения.

Третият гейм започна равностойно точка за точка до 6:6. Тройна блокада срещу Соколов доведе нещата до 10:8 за домакините, които постепенно увеличиха оборотите и преднината си до 16:12 при второто техническо прекъсване след двойна блокада и неуспешна атака на Соколов. След сервис на Пенчев в мрежата словенците водеха с 21:14, а до края на гейма нямаха проблеми да го затворят при 25:16.

Георги Сеганов и Цветан Соколов се завърнаха в игра за България в началото на 4-ата част. Успешна атака и два поредни ас на Клемен Чебул доведоха до 3:0 за Словения в началото на 4-ия гейм. Силвано Пранди взе прекъсване. Мрежа на Мартин Атанасов и 3:7. Цветан Соколов намали до 4:8. Тончек Щерн атакува мощно за 11:6. България намали до 8:11 след мрежа на домакините. Блокада на Теодор Тодоров - 9:12. Деян Винчич пусна технично за 13:9 за Словения. Ас на Клемен Чебул и разликата набъбна до 14:9. Силвано Пранди взе второто си прекъсване в гейма. Теодор Тодоров атакува през центъра за 10:14. Всичко се получаваше в полето на Словения и Деян Винчич увеличи с атака на мрежата, а след това двойна блокада при атака на Соколов увеличи аванса на 17:10. Епизодичните проблясъци в българския отбор не донесоха нищо и домакините продължиха да диктуват събитията на полето, докато българите направиха и няколко непредизвикани грешки, довели до по-бързото приключване на мача, което дойде след атака на Тончек Щерн - 25:17 в 4-ата част и 3:1 гейма в мача.