Верея стартира с контролните срещи по време на зимната си подготовка. Старозагорският тим гостува на тима от Втора лига Ботев (Гълъбово) и загуби спаринга с 1:2.

Домакините откриха резултата в 34-aта минута с попадение на Аспарух Смилков, а след почивката в 54-aта те удвоиха преднината си. Джунейт Яшар центрира от фаул в наказателното поле на Верея и Рангел Абушев отклони топката в долния десен ъгъл на старозагорската врата.

В 88-aта минута Верея намали пасива си, след като грузинецът Мачадзе се разписа от пряк свободен удар за крайното 2:1.

В неделя Верея няма да играе контрола а треньорът Олександър Севидов ще проведе двустранна игра.

Очаква се следващата седмица Верея да проведе лагер в Сандански.

Верея започна в следния състав: Трич, Мачадзе, Йоргенсен, Денис Василиев, Корупис, Гавадзава, Раданович, Станислав Маламов, Денислав Станчев, Диаби, Станимир Димитров. След почивката в игра се появиха: Лютвенски, Бадич, Личко, Якимов, Иван Бурнарски, Бедри Рюстемов, Стоян Колев