Национал (София) и Спартак (Варна) са новите членове на Елитната група до 17 години. Двата тима спечелиха баражите си, които завършиха преди минути.

Край Пловдив, в село Оризари, столичани разгромиха Локомотив (Горна Оряховица) с 6:0. Те не срещнаха съпротива от съперника, като водеха с 3:0 още на почивката.

В другия бараж, в Созопол, сили премериха два морски тима - Спартак (Варна) и Черноморец (Бургас). Този сблъсък предложи не само повече интрига, а и драма до самия край. През първата част двата отбора си размениха попадения, като "акулите" се оттеглиха с преднина на полувремето - 2:1. През втората част варненци обаче съумяха да изравнят и така се стигна до дузпи. При наказателните удари, които бяха белязани от много пропуски, по-добра психиха показа тимът на Спартак. Така варненци са последния тим, запълващ групата на Елитната до 17 години.