Отборите на Ботев Пловдив  до 17 и 19 години изиграха по 1 полувреме срещу мъжете на Борислав Първомай. Първото полувреме U17 на канарчетата завърши при резултат 0:1. Въпреки, че не отбелязаха гол възпитаниците на Пепо Пенчев стояха равностойно на съперника си, въпреки разликата във възрастта. Полувремето ще се запомни със спречкване между юношата на Ботев Русев, който е на 16 години и един от футболистите на първомайци - Ангел Здравчев. След грубо влизане на първия, играчът на гостите тръгна на саморазправа и бръкна в окото на младежа, а двамата едвам бяха разтървани от съотборниците си. Полетяха заплахи за саморазправа и в двете посоки, а съдията успокои страстите с червени картони за изнервените футболисти.

През втората част на терена за жълто-черните излязоха момчетата на Стефан Стоянов. Изгоненият футболист на Борислав от първото полувреме пък пак влезе в игра, което изкара извън нерви шефът на школата на Ботев Иван Цветанов. Той започна да настоява играчът да напусне терена, а футболситът влезе в словесен сблъсък и с него. "Не може да скачаш на бой на деца и след това отново да играеш. Ще се научиш да се държиш прилично", изкрещя Цветанов към играча. Малко след това същият футболист влезе в пререкание с друг играч на Ботев, което накара Стефан Стоянов да навлезе на терена и да го подкани да напусне. Това обаче отново не се случи и съдията си затвори очите. Минута по-късно явно изнервеният Здравчев блъсна с ръка трети играч на Ботев и нервите на Цветанов отново не издържаха и след нова разправия въпросния играч напусна терена.

След напускането на Здравчев мачът продължи в по-спокойно русло  до други ексцесии не се стигна.