U15: Марица - Асеновец

Отборът на “Марица” победи с 2:0 “Асеновец” в последен мач от 16-ти кръг в Елитната група до 15 години – югоизточна зона. Двубоят игран на стадион “Марица” беше интересен и емоционален, а “жълто-сините” заслужиха успеха, след всеотдайна игра.

U15: Марица – Асеновец

“Марица” поведе още в началото на мача, след гол на Кристиян Бекиров. В средата на първата част гостите можеха да изравнят. Техен играч успя да нанесе удар и да преодолее вратаря, но топката се спря в локва и не влезе във вратата. Втората част беше по-добра за “Марица”. Георги Коев удвои 15 минути след началото на второто полувреме. В края на мача маричани удариха и греда, а в последната минута “жълто-сините” изпуснаха и дузпа. Гостите също имаха своите шансове през двубоя, но не ги реализираха.

След този кръг “Марица” се изкачи на петата позиция с 20 точки. В следващия кръг маричани приемат втория във временното класиране – “Локомотив” (Пловдив). Двубоят е на 23-ти април, от 10:30 часа, на стадион “Марица”.

_____________________________________

В мач от 22-ри кръг от първенството при децата набор 2008/09 (Футбол 5), тимът на “Марица” записа стратегическо равенство 2:2 срещу борещия се за първото място отбор на “Векта” (Пловдив). “Жълто-сините” изнесоха пореден добър мач, но не успяха да стигнат до успеха. Малките маричани запазват 6-та си позиция с 48 точки, с отлични шансове да атакуват по-горни позиции.

В следващия кръг, на 22-ри април, “Марица” среща тима на “Беломорец” (Асеновград), докато петия “Ботев”-2 има труден мач с “Векта”.

Ботев-1 – Локомотив-1…………………………………0:0

Утре от 17 часа тима на “Марица” ще изиграе отложения мач от 15 кръг от първенството при ДЕЦА – ЦЕНТЪР (2004) – ПЪРВА ГРУПА срещу тима на “Тракия” (Пловдив).