Черно море записа пета поредна победа у дома, след като в мач от 17-ия кръг на Първа лига би Етър с 1:0. Това бе първи успех на "моряците" над този съперник от 29 години насам. Единственият гол вкара резервата Радослав Василев, който бе точен в 63-ата мин.  Срещата се игра при много ниски температури, а на места по терена на "Тича" имаше и сняг.

Първата реална опасност в срещата дойде чак в 25-ата минута. Тогава далечен удар на Аристот Ндонгала бе докоснат от Христо Иванов, за да се отбие в гредата и да излезе извън терена. Малко по-късно отново крилото стреля от дистанция, като Иванов улови кълбото.

Резултатът бе открит от домакините в 63-ата минута. Най-добрият в мача - 17-годишният Мартин Минчев, проби по лявото крило и след като се освободи от Иван Скерлев, центрира отлично към Радослав Василев, който се бе появил в игра само минута по-рано, и засече кълбото в мрежата. До края на двубоя Жоржиньо имаше добър шанс, но вратарят Христо Иванов изби удара му в корнер.

След тази среща Черно море изпревари Етър на шестата позиция преди останалите двубои от кръга.