Националният отбор ни записа четвъртата си загуба в Лигата на нациите. "Лъвовете" отстъпиха с 1:2 на Финландия на стадион "Васил Левски" и така скандинавците записаха втория си успех срещу нас в историята на мачовете между двата тима.

И двете попадения на гостите паднаха след груби грешки в защита. Първо Теему Пуки реализира още в 7-та, а Робин Лод удвои в края на частта. След паузата Димитър Илиев върна едно попадение от дузпа.

Срещата започна по най-лошия начин за България. В 7-ата минута гостите поведоха, след като Пуки успя да прати топката във вратата на Пламен Илиев след пас на Робърт Тейлър.

Голът даде самочувствие на финландците, които организираха още няколко опасни атаки. Те обаче завършиха без попадение. Постепенно избраниците на Георги Дерменджиев напипаха ритъма и също започнаха да поглеждат към вратата на скандинавците.

В продължението на редовното време на първото полувреме Финландия достигна до втори гол след друга груба грешка в нашата отбрана. Негов автор стана Робин Лод.

През второто полувреме „лъвовете“ показаха по-голямо самочувствие и доста по-добра игра. В 59-ата минута нашите получиха възможност да изпълнят дузпа. Зад топката застана Галин Иванов, но вратарят Храдецки успя да избие. Божидар Краев опита добавка, но стреля неточно.

В 69-ата минута домакините получиха правото да изпълнят втора дузпа, отсъдена от рефера Донатас Румсас от Литва, който забеляза игра в ръка в наказателното поле. Влезлият като резерва минута преди това Димитър Илиев се нагърби със задачата. Футболист номер 1 на България за 2019 г. не сбърка и намали изоставането на тима.

В оставащите минути до края играчите на Георги Дерменджиев опитаха да изравнят, но това така и не се случи.

Снимка: Антон Узунов