Хърватия спечели за втори път в историята си титлата от турнира за "Купа Дейвис", неофициално отборно световно първенство по тенис за мъже. На финала във френския град Лил хърватите надделяха над защитаващия титлата си тим на Франция с 3:1 победи.

Марин Чилич донесе успеха на своя тим, след като победи Люка Пуй със 7:6(3), 6:3, 6:3 за 2:19 часа. Тъй като Хърватия стигна до трети успех в двубоя, последния мач на сингъл не се игра.

В първия сет двамата не стигнаха до пробив, но Чилич спечели убедително тайбрека и поведе в резултата. Във втората част хърватинът взе подаването на съперника си за 4:2, а в третия сет направи още два пробива и така стигна до крайния успех.

Croatia wins a second #DavisCup title!@cilic_marin defeats Lucas Pouille 76(3) 63 63 to clinch a 3-1 victory over France

13 #DavisCupFinal pic.twitter.com/QSjgi6pZyc

— Davis Cup (@DavisCup) November 25, 2018

Хърватия печели "Купа Дейвис" за втори път след 2005 година, когато победи с 3:2 Словакия. Тимът игра на финал и през 2016 година, но загуби от Аржентина. Франция е десеткратен шампион - от 1927-1932, 1991, 1996, 2001 и 2017 година.