Изабелла Шиникова се класира за решаващия трети кръг на квалификациите на турнира по тенис на твърди кортове в Дубай с награден фонд 100 хиляди долара и гостоприемство. Поставената под номер 6 в пресявките Шиникова победи Рената Ворацова (Чехия) с 6:0, 4:6, 6:4 след 105 минути игра.

27-годишната софиянка взе безапелационно първия сет, но във втория Ворацова успя да стигне до успеха с решителен пробив в десетия гейм. В третата част Шиникова реализира ключов брейк за 5:4, след което затвори мача при собственото си подаване.

Така тя си осигури 509 долара и 4 точки за световната ранглиста, в която заема 271-ото място в момента.
За влизане в основната схема Шиникова ще се изправи утре срещу номер 4 Пемра Йозген (Турция), 240-а в света. Софиянката има две победи в два мача срещу Йозген.

Първата ракета на България Виктория Томова, 154-а в света, започва директно от основната схема.