Шампионите от Нефтохимик 2010 (Бургас) записаха пета победа в Суперлигата, след като се наложиха категорично над Монтана с 3:0 (25:21, 25:23, 25:18) в двубой от осми кръг. Дебют в срещата направи националът Теодор Тодоров, който подписа с тима преди дни. Гостите пък бяха в намален състав поради здравословни причини.

Така бургазлии се изкачват на четвъртата позиция с 15 точки (5 успеха, 3 поражения), Монтана е на шесто място с 10 точки (4 победи, 4 загуби).

@@@

Двата отбора тръгнаха равностойно. Впоследствие обаче бургазлии поеха инициативата и постепенно се откъснаха. Това продължи през по-голямата част от двубоя. В края на гейма обаче (при 23:16) при проверка на нареждането настъпи технически проблем на съдийската маса, което наложи прекъсване на двубоя. След това на терена Денимир Димитров замени Сергей Андриевский. Смяната даде резултат и волейболистите от Северозапада останаха на 2 точки от съперника. В крайна сметка шампионите се наложиха и поведоха с 1:0 гейма. Домакините бяха по-добри на контраатака и това беше един от ключовите елементи, както и сервисът.

Бургазлии тръгнаха силно в гейма, като удържаха темпото до 8:5, след което монтанчани изравниха и запазиха играта точка за точка. Това се повтори още няколко пъти, след което волейболистите на Даниел Пеев поведоха за кратко. Битката бе доста оспорвана до края, като двата тима се догонваха. Нефтохимик обаче се пребори и измъкна победата с минимална преднина.

В третата част бургаският тим доминираше през цялото време, като не остави особени шансове на гостите. В ключовите моменти монтанчани отново опитаха да се върнат в играта, но не се случи нищо повече освен да скъсят част от дистанцията.

Най-резултатен бе Дмитрий Яковлев с 22 точки (3 аса, 3 блокади), Георги Петров добави 10 точки (1 ас).

За Монтана Виталий Бондар завърши с 14 точки (1 ас), а Златко Кьосев се отчете с 13 точки (1 ас).

В следващия кръг шампионите се изправят срещу Дея спорт, Монтана приема Марек Юнион-Ивкони. Двубоите са на 12 декември (сряда).

Мачове от 8-ия кръг в мъжкото първенство по волейбол на България:

Нефтохимик 2010 (Бургас) - Монтана - 3:0 (25:21, 25:23, 25:18)

от събота:
Миньор Перник - Хебър - 2:3 (25:23, 18:25, 25:17, 15:25, 6:15)
Дунав (Русе) - Черно море - 3:2 (17:25, 25:19, 22:25, 25:23, 15:13)
Марек Юнион-Ивкони - ЦСКА - 1:3 (25:16, 23:25, 23:25, 21:25)

от петък:
Пирин (Разлог) - Дея спорт Бургас - 3:0 (25:17, 25:16, 25:20)

10. Черно море 8 2 6 11:20 7
11. Миньор 8 1 7 7:21 4
12. Дея спорт Бургас 8 1 7 6:23 3