“Байернт Мюнхен” надви “Унион Берлин” с 2:1 по време на деветия кръг от Бундеслигата.

С тази своя очаквана победа отборът временно застава начело на класирането с 18 точки преди утрешния мач между "Борусия" Мьонхенгладбах и "Айнтрахт" Франкфурт.

С голове на Бенжеман Павар и Роберт Левандовски в началните минути на двете полувремена баварците успяха да поведат убедително в резултата. Това бе рекорден гол за Лева, който се разписа във всеки от 9-те мача на Байерн в Бундеслигата този сезон.

Това е 13-то попадение за Левандовски през кампанията. По този начин той подобри рекорда на Пиер-Емерик Обямеянг от попадения в осем последователни срещи за "Борусия" Дортмунд от сезон 2015/16.

31-годишният Левандовски има и пет гола в три мача за баварците в груповата фаза на Шампионската лига.