Три петгеймови двубоя се изиграха във втори кръг на турнира за Купата на България. Останалите срещи завършиха в три или четири гейма.

Отборите, които се класираха за следващата, трета фаза на надпреварата, са следните: Арда (Кърджали), Звездец (Горна Малина), Раковски 1964 (Севлиево), Царево, Град (Белоградчик), Славия, Виктория Волей (Пловдив) и Черноморец (Бяла).

Волейболистите на Арда (Кърджали) се наложиха трудно над Ботев (Луковит) с 3:2 (25:16, 25:17, 28:30, 21:25, 16:14) в домакински двубой, изигран в зала "Арпезос" в родопския град.

Кърджалийци без проблем поведоха с 2:0 гейма, след което допуснаха съперника да изравни и да вкара срещата в тайбрек. Там драмата бе до край, но състезателите на Иван Халачев измъкнаха успеха и продължават напред.

Петгеймов трилър се разигра и в зала "Сиконко", където един срещу друг излязоха Люлин и Звездец (Горна Малина). Състезателите на Иван Генков надиграха драматично опонентите си с 3:2 (26:28, 27:29, 25:23, 25:23, 15:13), като направиха пълен обрат.

Не по-малко интригуващ бе и двубоят между Тетевен Волей и Раковски 1964 (Севлиево) в зала "Георги Бенковски" в най-зеления град, завършил 3:2 (22:25, 25:14, 25:17, 22:25, 15:11) в полза на гостите.

Играчите на Петър Мечкаров тръгнаха силно в мача, повеждайки с 1:0 гейма. След това обаче позволиха на противника да обърне резултата и да вземе превес в мача. Това мобилизира тетевенци, които държаха инициативата изцяло в четвъртия гейм. Всичко бе решено от тайбрека, в който на моменти играта бе равностойна, но севлиевци затегнаха хватката и се поздравиха с победата.

Волейболистите на Царево се класираха за третия кръг на турнира, след като надиграха категорично като гости представителя на АНВГ Локомотив (Червен бряг) с 3:0 (27:25, 25:22, 25:15).

Представителите на тима от морския град имаха известни затруднения със съперника единствено в първата част, но впоследствие показаха страхотна игра и затвориха чисто двубоя.

Чиста победа записа и Град (Белоградчик), който се наложи като гост над Ботев (Ихтиман) с 3:0 (26:24, 25:17, 25:16) в зала "Хебър" в Пазарджик.

Състезателите от Северозапада бяха равностойни на опонента в част от първия гейм, но останаха стабилни и не изпуснаха инициативата до край.

Виктория Волей (Пловдив) бе безапелационен над домакина Изгрев (Ябланица), като не му остави шансове.

И в трите гейма "викторианците" доминираха на игралното поле и постигнаха чист успех (25:16, 25:22, 25:16), осигурявайки си място в следващия етап.

Волейболистите на Славия също нямаха проблем срещу Сливнишки герой при домакинството си в зала "Панайот Пондалов". "Белите" сразиха тима от Сливница с 3:0 (25:17, 25:22, 25:15) и бързо подпечата билета си за новия кръг.

Отборът на Черноморец (Бяла) пък се изправи срещу Берое 2016 (Стара Загора) и даде само гейм на състезателите от града на липите (19:25, 25:23, 25:20, 25:17) и така взе своеобразен реванш за поражението от втори кръг на Висшата лига.

Жребият за трети кръг ще се изтегли утре (6 декември).