Втора тежка загуба записа националният отбор на България в рамките само на 3 дни. "Лъвовете" отстъпиха с 1:3 на в контрола, играна снощи в Дъблин. Съставът на селекционера Красимир Балъков бе с много промени спрямо предишния двубой. Отново обаче грешки, този път в края на срещата, решиха изхода на мача в полза на съперника.

Първото полувреме два тима предложиха постна продукция, с много малко положения пред вратите, но втората част бе коренно различна.

Ивелин Попов влезе на почивката и даде импулс в играта на "трикольорите". В 56-ата минута България допусна нов нелеп гол в своята врата. Удар на Къртис от 17 метра беше избит лошо от Иванов, който беше изпреварен след това от Хоган. Десетката на домакините подаде на празна врата на Браун, който пък без проблем реализира.

Последваха няколко по-добри минути за Ейре, но в 66-ата минута Иван Горанов се пребори добре за топката в наказателното поле на "зелените" и намери Краев, който беше повален от Игън. Реферът посочи бялата точка, а Ивелин Попов със силен шут вкара своя 16-и гол за България.

Последва ново затишие преди да се стигне до заключителните десетина минути. В 82-та минута Христо Иванов направи нова грешка и не се намеси добре при корнер. Кевин Лонг се извиси и с глава направи 2:1 за домакините.

Докато отърсим и Ейре вкара трети гол. Енда Стивънс изпрати перфектното центриране в зоната пред вратарското поле, а там резервата Колинс изпревари Терзиев и Божиков, за да оформи крайното 3:1.

ЕЙРЕ (4-2-3-1): Марк Травърс (Киерън О’Хара 75’), Кристи Сайърс, Кевин Лонг, Джон Игън, Конър Хурихейн (Джеймс Маклийн 69’), Алън Джъдж (Джак Бърн 59’), Джош Кълън, Алан Браун, Калъм О'Дауда (Енда Стивънс 76’), Скот Хоган (Джеймс Колинс 60’), Ронън Къртис

БЪЛГАРИЯ (5-4-1): Христо Иванов, Георги Пашов, Антон Недялков (59-Васил Божиков), Кристиян Димитров (78-Георги Терзиев), Иван Горанов, Симеон Славчев, Георги Миланов (46-Ивелин Попов), Кристиан Малинов (78-Васил Панайотов), Даниел Младенов (68-Кирил Десподов), Николай Димитров (59-Вандерсон), Божидар Краев