Байерн Мюнхен се подигра с Барселона в Шампионската лига! Баварците спечелиха мача с разгромното 8:2 и вече са на полуфиналите. Немският колос ще се изправи срещу победителя от двойката Манчестър Сити - Олимпик Лион.

Играчите на Ханзи Флик бяха неудържими и до 31-ата минута вече водеха с 4:1. Томас Мюлер откри резултата още в 4-ата минута.Три минути по-късно интригата бе върната, когато Алаба, който скоро се очаква да преподпише, си вкара злощастен автогол.

В 22-ата минута Иван Перишич вкара за 2:1 след асистенция на Серж Гнабри, а в 28-ата самият Гнабри реализира - 3:1. Байерн продължи на високо темпо и само три минути по-късно Мюлер вкара второто си попадение в срещата за 4:1.

След паузата Луис Суарес върна едно попадение за 2:4, но след това Байерн наниза още четири безответни гола.

В 63-ата минута Кимих реализира след отлична асистенция на Алфонзо Дейвис, а Роберт Левандовски учудващо отбеляза чак в 82-ата минута. Резервата Коутиньо, който е собственост на "Барса", се разписа на два пъти в края на мача за крайното 8:2.

Това е най-тежкото поражение за каталунците в евротурнирите.