Локомотив Пловдив и ЦСКА 1948 не се победиха, завършвайк 1:1 в мач от 13-ия кръг на efbet Лига. Лукас Масоеро откри резултата още в петата минута, но Момчил Цветанов си отбеляза автогол и върна паритета в 15-ата минута, като този резултат остана непроменен до края.

Домакините започнаха отлично двубоя, като опитаха натиск още в първите секунди. Те опитаха атака отляво, при която Момчил Цветанов центрира в наказателното поле, но Димитър Пиргов изби в корнер. След неговото изпълнение не последва нищо по-опасно.

В петата минута обаче резултатът бе открит. Парвиз Умарбаев и Лукас Салинас разиграха късо след изпълнение на корнер, а таджикистанецът центрира в наказателното поле, където на първа греда Лукас Масоеро се извиси и с глава отбеляза във вратата на Даниел Наумов.

В следващите минути ЦСКА 1948 опита да тръгне по-смело в предни позиции, като изпълни две статични положения, които обаче не донесоха очаквания резултат.

Четвърт час след началото на мача обаче "червените" успяха да изравнят, но не и без малко доза късмет. Топката бе центрирана отляво в наказателното поле на Локомотив, където Масоеро отклони с глава назад, а Момчил Цветанов опита да изчисти, но прати топката в собствената си врата.

В 23-ата минута гостите организираха опасна атака, при която Георги Русев проби през центъра и реши да комбинира наляво с Галин Иванов, който влезе в наказателното поле и стреля силно, но над вратата.

Секунди след това гостите имаха претенции за дузпа, които обаче не бяха уважени от главния съдия Георги Давидов. Неразбирателство между играчите на Локомотив и стража Мартин Луков доведе до ситуация, при която Марио Топузов отне топката пред погледа на Милош Петрович, а бранителят задържа своя опонент. Сигнал не последва, а щабът на ЦСКА 1948 имаше сериозни претенции срещу отсъждането.

В 38-ата минута Даниел Младенов центрира отдясно, а Мартин Камбуров не успя да играе с топката. Тя стигна до Георги Русев, който стреля от движение извън наказателното поле, но доста неточно.

Две минути след това футболистите на ЦСКА 1948 получиха право да изпълнят пряк свободен удар от около 30 метра. Галин Иванов стреля, но над вратата на Мартин Луков.

В 41-ата минута след добра атака на домакините Димитър Илиев получи отдясно и комбинира с Карагарен пред наказателното поле, като нападателят опита опасен удар, който обаче бе блокиран от Галин Иванов.

Още в 3-та минута на втората част Галин Иванов получи топката в наказателното поле, след което стреля веднага, но покрай вратата. Веднага след това и Георги Русев стреля в аут. В 51-ата минута пловдивчани пропиляха прекрасна възможност отново да поведат в резултата.

Салинас започна бърза контраатака, при която изведе Георги Минчев от центъра на терена. Минчев дрибрила с човек на гърба, след което потърси успоредно подаване към Димитър Илиев, което беше пресечено. Минута по-късно Бирсент Карагарен центрира в наказателното поле, а Наумов се намеси блестящо при удар на Минчев.

В 56-ата минута Наумов показа класа и запази равенството в мача. Младият страж се намеси отлично, след остана очи в очи с Лукас Салинас. Наумов предвидливо скъси ъгъла пред халфа на Локомотив и отрази удара му. Последваха минути, в които чисти голови положения пред двете врати липсваха, а играта беше накъсана от фаулове. В 85-ата минута центрира на Карагарен намери Диниш Алмейда, но ударът на защитника с глава прелетя над напречната греда.