Най-добрият ни тенисист Григор Димитров започна с победа участието си на последния за сезона турнир "Мастърс 1000" в Париж.

Българинът надви представителя на домакините Юго Умбер с 4:6, 6:1, 6:2 на старта. Във втория кръг във френската столица Димитров ще срещне белгиеца Давид Гофен, пише Спортал.

Единственият ни играч в световния тенис елит загуби първия сет срещу участващия с "уайлд кард" Умбер, но в следващите две части му даде общо три гейма, за да стигне до крайния успех.

Двубоят продължи 1 час и 37 минути, като Гришо направи 9 аса и 3 двойни грешки срещу 6 директни точки от сервис и 3 двойни грешки за Юго Умбер.

Първата ни ракета допусна два пробива, но спечели 5 пъти подаването на съперника си и си гарантира двубой с поставения под №12 в схемата Давид Гофен.

Димитров ще се опита да подобри най-доброто си постижение и да прескочи трети кръг.

Белгиецът пък може да бъде считан за удобен съперник на Григор Димитров, тъй като нашият тенисист има 7 победи и само 1 поражение срещу него.