Отборите на Ботев (Пловдив) и Арда (Кърджали) завършиха наравно 1:1 в мач от 14-ия кръг на efbet Лига. Това бе пореден мач за пловдивчани без победа."Канарчетата" започнаха двубоя с двама юноши - Станислав Шопов и Димитър Тонев, а десет минути преди края друг младок направи дебют за "жълто-черните" - Атанас Стоименов.

В 13-ата минута Ботев (Пловдив) имаше страхотна възможност да открие резултата. Тодор Неделев центрира от корнер, а в наказателното поле Димитър Пиргов изпревари Зоран Гаич и нанесе удар с глава, който премина покрай гредата. Три минути по-късно домакините организираха добра атака, при която Станислав Шопов пусна извеждащо подаване към Фернандо Виана. Нападателят напредна в половината на Арда и стреля, но слабо и вратаря Иван Караджов улови.

В 24-ата минута тимът на Арда отговори. Радослав Василев се възползва от грешка на "канарчетата" при изнасянето и стреля към вратата на Янко Георгиев, но ударът на нападателя премина на сантиметри от десния страничен стълб. В 32-ата минута Янко Георгиев успя да избие с една ръка мощен удар на Матеус Леони от далечна дистанция.

Пет минути след това Слави Шопов се опита да спечели дузпа за своя тим и падна в наказателното поле след контакт с Румян Ховсепян. Главният съдия Драгомир Драганов обаче показа жълт картон за симулация на юношата.

В началото на втората част и Фернандо Виана падна за дузпа, след сблъсък с вратаря Иван Караджов, но стражът на гостите бе озпреварил нападателя.

В 63-ата минута Ботев откри резултата. Филип Филипов центрира страхотно от десния фланг в наказателното поле, където Виана отбеляза  с глава – 1:0.

Минута след подновяването на играта Арда изравни. Топката стигна до Иван Коконов с малко късмет след удар на Деян Лозев. Коконов бе оставен непокрит на втора греда от Кристиан Димитров и от няколко метра разстояние нямаше как да пропусне да изравни – 1:1.

Малко преди края на срещата "канарчетата" бяха близо до трите точки след центриране отдясно и засичане с глава на Виана, но Караджов показа отличен рефлекс и отрази.