Ботев показа, че е напът да излезе от дълбоката криза, в която бе изпаднал. Жълто-черните изиграха солиден мач в Коматево и удариха гостуващия Левски с 1:0 за втората си поредна победа след серията от 7 мача без успех. Голът вкара Александър Тонев в 47-та минута.

Сините владееха повече топката и създаваха впечатление, че са по-активни, но контраатаките на Ботев - особено след почивката, бяха далеч по-опасни и като по чудо резултатът не бе по-изразителен в полза на канарчетата. Тактически пловдивският тим напълно надигра столичния гранд и вече диша по-спокойно. Ботев е вече на 6 точки от първата шестица, а с днешния си успех остави Локомотив Пд на втората позиция.

Преди мача феновете направиха шествие от Колежа до Общината, за да напомнят за големия проблем - че на стадион "Христо Ботев" продължава да се ребато мащабно, въпреки официалния рестарт в края на август. Сега те за пръв път от началото на сезона изпълниха изцяло Южната трибуна и там опънаха огромен транспарант - Колежа чака, часовникът тик-така.

Първата опасност бе за Ботев. Още в 4-тата минута Фернандо Виана стреля отблизо, но Миятович спаси удара му. Левски пък създаде първата си чиста ситуация едва 5 минути преди почивката. Тогава Миланов намер с дълъг пас Дени Алар, който овладя топката пред защитника Кристиян Димитров и технично я отклони към Паулиньо. Бразилецът обаче стреля слабо от удобна позиция и вратарят на Ботев Янко Георгиев улови.

В началото на втората част Ботев поведе след образцова контраатака. Направилият отличен мач Станислав Шопов изведе Неделев отляво, той центрира ниско по тревата, Виана се размина с топката, но връхлитащият на втора греда Александър Тонев я прати в мрежата. Малко след това Неделев изведе младия Шопов сам срещу вратаря, надеждата на канарчетата технично копна топката покрай вратаря, но тя мина и покрай страничната греда. Минути по-късно Виана не можа да стреля добре с глава след центриране на Тонев отляво. Междувременно сините претендираха за дузпа за игра с ръка на Терзиев, но реферът прецени, че няма основание за такава. До края на мача футболистите на Левски натиснаха, но отбраната на Ботев си свърши работата и не допусна критични ситуации пред вратата си.

БОТЕВ (ПЛОВДИВ) - ЛЕВСКИ 1:0
1:0 Тонев (47)

БОТЕВ: Янко ГеоргиевЯнко Георгиев, Филип Филипов, Кристиан Димитров, Димитър Пиргов, Лазар Марин, Лъчезар Балтанов, Радослав Терзиев, Тодор Неделев, Станислав Шопов, Александър Тонев, Фернандо Виана

ЛЕВСКИ: Милан Миятович, Живко Миланов, Нуно Рейш, Холмар Ейолфсон, Иван Горанов, Кали Тиам, Мартин Райнов, Станислав Иванов, Паулиньо, Здравко Димитров, Дени Алар

Стадион: Коматево

Съдия: Станислав Тодоров

Източник: TrafficNews