Берое постигна очакван успех над младия тим на Черно море Тича, надигравайки варненци с 85:65у дома. Така заралии нанесоха седма поредна загуба на “моряците”, които не познават вкуса на победата през сезон 2018/2019, докато старозагорци имат на сметката си пет победи и две поражения.

Домакините си осигуриха доста стабилна разлика още през първите две части на днешния мач. Първата четвърт финишира при 26:17, а след 20:15 във втората беройци имаха двуцифрен аванс след едно полувреме - 46:32. Гостите от Варна заиграха по-добре след почивката и заличиха част от пасива си, за да се стигне до 63:53 преди последната част, в която обаче Берое не допусна изненада и триумфира с 20 точки - 85:65.

Александър Янев вкара 16 точки за победителите, а Тихомир Желев остана с 15. Георги Боянов с 18 бе най-добър за загубилия отбор.

БЕРОЕ - ЧЕРНО МОРЕ ТИЧА 85:65 (26:17, 20:15, 17:21, 22:12)

БЕРОЕ: Адонис Файлър, Тихомир Желев, Ивайло Тонев, Джеймс Уайт, Станислав Ваклинов (Александър Янев, Николай Стоянов, Евгени Василев, Конър Франкамп, Далин Бачински)

ЧЕРНО МОРЕ ТИЧА: Мартин Коцев, Цветомир Куртев, Веселин Георгиев, Георги Боянов, Велислав Гълъбов (Пламен Алекисев, Мартин Йорданов, Кристиян Кръстев, Мартин Стефанов, Михаил Молдов)