Волейболистките от националния отбор на България излизат срещу много младия и нов състав на Русия във втория си мач от турнира в Група 13 от 4-ата седмица на Лигата на нациите. Срещата е тази вечер от 18,00 часа българско време в зала "Пала Бартон" в Перуджа (Италия).

България продължава да търси своята историческа първа победа в Лигата, като до момента е на последното 16-о място в общото класиране с 10 загуби и една единствена спечелена точка. Вчера "лъвиците" паднаха от домакините от Италия с 0:3 гейма в първия си двубой от турнира.

От друга страна, въпреки обновленията, "Сборная" е с актив от 2 победи, 8 загуби и 7 точки, след като снощи надигра Република Корея с 3:1 гейма.

БЪЛГАРИЯ - РУСИЯ 0:0 (0:0)
БЪЛГАРИЯ: Петя Баракова, Силвана Чаушева, Гергана Димитрова, Мирослава Паскова, Нася Димитрова, Мира Тодорова - Жана Тодорова-либеро
Старши треньор: ИВАН ПЕТКОВ
РУСИЯ: Татяна Романова, Ксения Парубец, Татяна Юринская, Ирина Воронкова, Анжелина Лазаренко, Екатерина Орлова - Алла Галкина-либеро
Старши треньор: ВАДИМ ПАНКОВ.