Пари Сен Жермен се промъкна на полуфиналите в Шампионската лигаслед уникална драма. Парижани достигат до тази фаза за втори път в историята си и първи от 1995 г. насам. Френският първенец победи "Аталанта" с 2:1, след като до 90-та минута губеше с 0:1.

"Бергамаските" поведоха в 27' с гол на Марио Пашалич, но ПСЖ не се предаде и взе своето с попадения на Маркиньос в 90' и на влезлия като резерва Ерик Максим Чупо-Мотинг три минути по-късно.

Драматичната победа е първа за ПСЖ срещу италиански съперник в Шампионската лига. До този момент френският гранд имаше 4 равенства и 2 загуби срещу представители на Серия "А".

Аталанта пък нямаше нито едно участие в турнира и стана първият дебютант, който проби до 1/4-финалите от Лестър през 2017-а.

В полуфиналите тимът на Томас Тухел ще се изправи срещу "Лайпциг" или "Атлетико" Мадрид.