Волейболистите на Аржентина записаха 7-а победа от началото на сезона в Лигата на нациите. “Гаучосите” удариха Китай с 3:1 (25:17, 20:25, 25:21, 25:19) в първия си мач от турнира в Бризбън (Австралия).
Възпитаниците на Марсело Мендес имаха затруднения само във втората част, която загубиха от момчетата на Раул Лозано.

През останалата част на срещата аржентинците доминираха напълно.

Бруно Лима стана най-резултатен за “гаучосите” с 15 точки (1 блок, 63% ефективност в атака), а Николас Мендес добави още 14 точки (1 ас, 1 блок, 60% ефективност в атака). Звездата Факундо Конте влезе като резерва във втората част и записа 12 точки (85% ефективност в атака).

Чжуан Жиан заби 20 точки (1 ас, 52% ефективност в атака).

КИТАЙ - АРЖЕНТИНА 1:3 (17:25, 25:20, 21:25, 19:25)
КИТАЙ: Яочън Ю, Чжуан Жиан 20, Либин Лю 11, Хайсиян Ду 9, Шухан Рао 6, Лонхай Чън 3 - Сяотън Ма-либеро (Гуоюн Жан, Тианий Мао, Жъний Уан 1, Шикун Пън 4)
Старши треньор: РАУЛ ЛОЗАНО
АРЖЕНТИНА: Николас Уриарте 7, Бруно Лима 15, Николас Мендес 14, Мартин Рамос 7, Кристиан Поглажен 4, Пабло Крер 4 - Сантиаго Данани-либеро (Факундо Конте 12, Агустин Лосер 6, Лучано Де Чеко 1, Ян Мартинес Франки)
Старши треньор: МАРСЕЛО МЕНДЕС.