Ботев Пловдив е на полуфинал. “Канарчетата” победиха с 1:0 съименика си от Гълъбово. Единственото попадение в срещата бе дело на сърцатия юноша Димитър Тонев в 100-та минута.

По този начин “жълто-черните” станаха третият полуфиналист след Локомотив Пловдив и ЦСКА-София.

Редовните 90 минути завършиха при резултат 0:0. В стотната минута на мача канарчетата разиграха отлична триходова акция през центъра, Станислав Шопов изведе влезлия Димитър Тонев, който стреля покрай вратаря и откри резултата.

Срещата започна спокойно, като и двата отбора пренесоха битката в центъра на терена и изчакваха възможност за атака. В първите минути "канарчетата" отправиха няколко удара, които обаче не доведоха до нищо опасно. В 13-ата минута Митко Плахов адресира брилянтен извеждащ пас към Аспарух Смилков, който потърси подаване успоредно на гол линията, но там нямаше негов съотборник, който да засече топката.

Последваха няколко опита на Тошко Неделев, които обаче не попаднаха в пределите на вратата на Дерменджиев. В 30-ата минута Станислав Шопов запрати топката към вратата на Дерменджиев, но стражът се отчете с добра реакция и изби топката.
В 39-ата Тодор Неделев видя непокрития Никола Илиев, който отправи шут, но Дерменджиев се намеси успешно. Последва изстрел на Тодор Неделев, който обаче бе блокиран от Цветелин Радев.

"Белите" отвърнаха с мигновена контраатака, но топката завърши в ръцете на Георги Аргилашки. Малко преди края на първата част Александър Тонев атакува вратата на Дерменджиев, но младият страж на Гълъбово боксира и изби в корнер.

Началото на втората част бе нервно и само за 5 минути футболистите на двата тима се "оцветиха" в жълто след няколко непозволени влизания. В 54-ата минута Иван Дерменджиев се отличи с поредна страхотна проява. Младият страж неутрализира удара на Никола Илиев, скъсявайки ъгъла, от който трябва да стреля футболиста.

Малко по-късно дойде може би най-добрата възможност за символичните домакини. Цветелин Радев скочи високо и засече центриране от корнер, но Георги Аргилашки се справи след намеса и на Филип Филипов от голлинията. Последваха два бързи удара на Неделев и Бандаловски, които не доведоха до нищо опасно.

В 68-ата минута "канарчетата" имаха далеч по-чиста възможност. 15-годишният нападател на Ботев Пд, Никола Илиев, бе оставен непокрит, но стреля неточно от около 11 метра. В 82-рата минута Тошко Неделев отправи топовен, но неточен изстрел, след като предпочете да не комбинира със свой съотборник. Така двата тима не успяха да отбележат гол в редовното време и вкараха двубоя в продължения.

Точно 100 минути след първия съдийски сигнал Димитър Тонев завърши страхотна атака на "канарчетата" и изведе своите напред в резултата. Иван Бандаловски стартира нападението с остър пас през центъра. Топката премина през няколко играчи преди да достигне до младия Тонев, който изпрати топката в мрежата на Дерменджиев.

БОТЕВ (ГЪЛЪБОВО) - БОТЕВ (ПЛОВДИВ) 0:1

0:1 Димитър Тонев 100

БОТЕВ (ГЪЛЪБОВО): 31. Иван Дерменджиев, 17. Джунейт Яшар, 20. Емил Иванов, 15. Емин Ахмед, 92. Ерай Карадайъ, 7. Иван Винков, 30. Исус Ангелов, 19. Красимир Илиев, 21. Митко Плахов, 5. Цветелин Радев, 11. Аспарух Смилков
Ст. треньор: Митко Коцинов

БОТЕВ (ПЛОВДИВ): 33. Георги Аргилашки, 2. Джонатан Перейра, 25. Станислав Работов, 11. Иван Бандаловски, 28. Филип Филипов, 18. Радослав Терзиев, 17. Лъчезар Балтанов, 7. Александър Тонев, 14. Станислав Шопов, 8. Тодор Неделев, 19. Никола Илиев
Ст. треньор: Ферарио Спасов

Стадион: "Трейс Арена", Стара Загора
Съдия: Георги Давидов