Локомотив Пд е новият носител на Купата на България! „Черно-белите“ надиграха с 1:0 градския съперник Ботев и за първи път в историята си триумфираха с този трофей.

Първата възможност за гол беше за Антонио Вутов, който в 7-ата минута стреля с глава над горната греда от няколко метра. „Черно-белите“ пък отвърнаха с опасно влизане в наказателното поле на Димитър Илиев, но Балтанов изчисти в корнер неговото подаване. Секунди по-късно всички на трибуните аплодираха снимката на таблото на Динко Дерменджиев, който напусна този свят в началото на месеца.

В 14-ата минута Момчил Цветанов изведе Ожболт сам срещу Кайзер. Ожболт обаче бе с гръб към вратаря и не се ориентира в ситуацията, с което пропусна изгоден шанс, тъй като стражът изби в ъглов удар.

Първият жълт картон получи Кардосо. Вутов имаше възможност да стреля опасно, но Луков спаси слабия му изстрел в 31-ата минута. Много активният за Локомотив Момчил Цветанов няколко пъти проби през Джонатан Перейра, но колегите му в атака закъсняваха, за да нанесат голов удар.

Момчетата на Бруно Акрапович изиграха отличен тактически мач. Те бяха по-добрият отбор през първото полувреме, а след почивката използваха шанса си с гол.

Единственото попадение в срещата падна в 73′. Точен за „смърфовете“ бе Ален Ожболт, който изпрати в еуфорията „черно-белите“ привърженици.

В последните минути Ботев опита да изравни, но липсата на креативност в офанзивен план не доведе до желаното попадение.

Така Купата този сезон е Черно-бяла!

Локомотив получава още една голяма награда – място в Лига Европа през следващия сезон!

Ботев Пловдив: Даниел Кайзер, Еберт Кардосо, Кристиан Димитров, Димитър Пиргов, Лазар Марин, Радослав Терзиев, Тодор Неделев, Джонатан Перейра, Александър Тонев, Лъчезар Балтанов, Антонио Вутов

Локомотив Пловдив: Мартин Луков, Йосип Томашевич, Димитър Везалов, Милош Петрович, Стивън Езе, Ален Ожболт, Абделхаким Нур Буна, Игор Банович, Момчил Цветанов, Димитър Илиев, Анте Аралица