Контролна среща: Борислав (Първомай) - Спартак 3:1, 16.02.2019

Спартак загуби с 1:3 от Борислав Първомай в третата си контрола от предсезонната подготовка. Двубоят се игра на градския стадион в Първомай.

Домакините поведоха през първата част, а в началото на второто полувреме Спартак изравни с гол на Мирослав Манев. След това Стефан Учиков направи множество смени и играта на „гладиаторите“ се разпокъса, а  домакините отвърнаха с два гола. Спартак завърши с 10 футболисти, след като вратарят Костадин Вeлков получи червен картон малко преди края.

Следващата контрола на Спартак е във вторник от 18:00 часа в Раковски срещу едноименния отбор.

Съставът на Спартак: Костадин Велков, Кирил Нушев, Николай Христозов, Христос Доков – к, Рангел Костурски, Веселин Тонев, Костадин Калинов, Здравко Жилов, Любо Цеков, Петко Фанев, Митко Илиев (Алекс Василев, Атанас Бучов, Михаел Пърчев, Мануел Костов, Мариан Гиров, Андон Андонов, Мирослав Манев, Цветелин Петров, Димитър Ченчев)

Контролна среща: Борислав (Първомай) – Спартак 3:1, 16.02.2019