Марица и Черно море изиграха контрола в Разлог, 16.06.2019, снимка: Черно море

“Марица” загуби с 5:0 от елитния “Черно море” в контролна среща, играна в сряда на стадион “Септември” в Разлог. Проверката бе полезна за наставника Борислав Караматев от гледна точка на селекцията и състава преди старта на същинската подготовка. Срещата започна навреме въпреки късното пристигане на маричани, заради тежката катастрофа на пътя Якоруда – Разлог. В контролата взеха участие всички налични футболисти на “Марица”.
Тимът на Илиян Илиев логично бе по-подготвен физически, по-класен и създаде повече положения. Шансовете за пловдивчани бяха предимно през първата част, когато красив гол на Даниел Спасов бе отменен поради засада, освен това на два пъти пред състезатели на “Марица” се откриваха добри шансове за гол. Варненци отбелязаха на три пъти през първите 45 минути. През втората част “Марица” игра почти изцяло с юношески състав. Голмайстори за “моряците” в мача бяха Жоржиньо на два пъти, Васил Панайотов, Родриго и Аристот Ндонгала.
На 23-ти юни “Марица” ще изиграе още една контрола с елитен тим – “Витоша” (Бистрица).
Настъпи промяна в програмата за контролните срещи, съобщават още от Марица. В последната такава, когато ще бъде представен и съставът за новия сезон, съперник ще бъде юношеския тим на “Локомотив” до 19 години, а не “Асеновец”, какъвто бе първоначалният план.