Положителната серия за Пирин (Благоевград) продължава и "орлетата" са все по-близо до спасяване. Момчетата на Васил Петров постигаха победа с 2:1 над Черноморец (Балчик) след обрат на стадион "Христо Ботев". Герой за домакините се превърна опитният Владислав Златинов, който отбеляза и двете попадения за тима си. Срещата започна добре за гостите, които поведоха в 9-ата минута с гол на Генади Луго. Минута преди края на първата част Златинов изравни от дузпа, а в 62-ата минута отбеляза своя 11-и гол за сезона.

Успехът е трети в последните четири мача на Пирин, който записа 10 точки в тях. Така "зелените" вече имат актив от 28 точки, като се изравниха с Лудогорец 2 и имат реален шанс да останат във Втора лига. Нещо, което изглеждаше почти невъзможно преди няколко седмици. Пирин е на 13-то място, но вторият състав на шампионите има мач по-малко. Пирин гостува на Монтана и приема Лудогорец 2 в последните два кръга.

ПИРИН - ЧЕРНОМОРЕЦ (БАЛЧИК) 2:1

0:1 Генади Луго (9)
1:1 Владислав Златинов (44)
2:1 Владислав Златинов (62)