Колумбия води с 1:0 на Парагвай в последна среща от група В на Копа Америка.

Колумбийците вървят към перфектен актив от 9 точки, докато Парагвай ще трябва да се надява на хикс между Япония и Евадор в група С във вторник сутрин. Парагвайците първи застрашиха вратата на съперника с удар на Дерлис Гонзалес още в 3-ата минута, но в 31-ата Густаво Куеяр завърши с гол атака на Колумбия за 1:0.

През втората час Колумбия продължи да бъде по-опасният тим, макар без реални опасности за гол. Такъв обаче падна в 69-ата минута след бомбен шут на Луис Диас Маруланда, който получи топката в наказателното поле, спря си я и я насочи в мрежата. Положението беше разгледано с ВАР заради съмнение за игра с ръка и минута по-късно отменено.

В продължението на двубоя реферът Карийо отново се допита до ВАР заради съмнения за дузпа в полза на Колумбия, но подмина ситуацията.

Колумбия е номер 1 в групата при всякакъв резултат и ще срещне втория от група С - Чили или Уругвай.