Монтана победи у дома плевенския Спартак с 3:1 в контрола. Всичко в спаринга беше решено още по почивката. В началния четвърт час гостите бяха тотално объркани и допускаха грешка след грешка. След една такава Атанас Илиев ги наказа в 4-ата минута. 8 по-късно Валентино Макавеев фаулира съперник и рефера отсъди дузпа, която Тони Тасев реализира – 2:0. В 41-ата минута Иван Михов бе точен с глава след центриране от корнер и преднината на монтанци стана класическа. Малко преди края на срещата капитана на плевенчани Цветан Петров вкара почетното попадение за отбора си с шут от десетина метра. Секунди преди края Благовест Ленков от Спартак се сблъска с противник, падна на рамото си и бе откаран в болницата.

Монтана - Спартак (Плевен) 3:1

Монтана: Марин Орлинов, Иван Калайджийски, Иван Михов-кап., Преслав Петров, Костадин Гаджалов, Йордан Йорданов, Тони Тасев, Атанас Илиев, Николай Минков, Владислав Мисяк, Борислав Дамянов (Васил Симеонов, Владимр Айтов, Галин Ташев, Стефан Каменов, Николай Цветков, Кристиян Апостолов, Мирослав Антонов, Владислав Цеков, Валери Христов, Пиер Пиеров). Треньор: Владимир Иванов.

Спартак: Станислав Антонов, Станислав Иванов, Кристиан Григоров, Валентино Макавеев, Тони Паликрушев, Тихомир Тодоров, Янислав Иванов, Ивайло Раденцов-кап., Петър Тончев, Ивайло Иванов, Хосе Трайков (Борислав Начев, Теодор Тодоров, Траян Димитров, Любомир Тодоров, Благовест Ленков, Христо Тодоров, Джорджио Димитров, Андриан Димитров, Цветан Петров). Треньор: Красимир Бислимов.