Локомотив (ГО) победи с 2:0 Ботев (Гълъбово) в третата си контрола от предсезонната подготовка. Мачът между двата отбора, които ще се конкурират и през новия сезон в първенството на Втора лига се игра в Мъглиж. Преди това Локо загуби с 0:3 от ЦСКА-София и с 1:3 от Дунав (Рс).

В третия си мач Локо стигна до победата с два гола през второто полувреме, отбелязани от двама, дошли на проби футболисти. Първо в 65-та минута се разписа игралия за ЦСКА 1948 Калоян Стефанов, а десетина минути след това крайният резултат оформи Кристиян Райчев, дошъл от Павликени”. От началото на следващата седмица „Локомотив” заминава на едноседмичен лагер в Елена. Там ще се изиграе и контролата със Спартак (Плевен) следващата събота.