Кайсар, воден от Стойчо Младенов, записа много ценна победа в 16-ия кръг от първенството на Казахстан. Тимът на легендата на ЦСКА се наложи с 2:1 като гост на Ордабаси, а решителното попадение падна в седмата минута на добавеното време. Успехът изравни двата отбора по точки, но Кайсар вече е 4-и в таблицата заради по-добрата си голова разлика и уверено крачи към участие в Лига Европа.

Гостите поведоха в 37-ата минута с гол на Куле Мбомбо, но в 40-ата Тохтар Жангилишбай изравни. В герой за Кайсар се превърна Оркен Махан, който донесе трите точки в 97-ата минута.

#кызылорда #спорт «У нас очень хорошее будущее». Наставник «Кайсара» — о характере команды в матче с «Ордабасы» https://t.co/7HwLwdDype

— ФК Кайсар (@fckaysarkz) 30 юни 2019 г.

Лидер в Казахстан е Тобол с 38 точки, следван от Астана с 35. Бившият тим на Станимир Стоилов изненадващо загуби у дома от Кайрат, който е трети с 32 точки.

В следващия кръг Кайсар гостува на седмия Шахтьор (Караганди), воден от Николай Костов.

ОРДАБАСИ - КАЙСАР 1:2 (1:1)
0:1 Мбомбо (37)
1:1 Жангилишбай (40)
1:2 Махан (90)