ЖФК Пълдин победи Етър (Велико Търново) с 1:0 като домакин в мач от 7-ия кръг в първенство при жените. Това бе четвъртият двубой без загуба за пловдивския тим.

Срещата започна много равностойно с положения и за двата отбора още в 5' Кръстина Иванова можеше да отбележи след удар с глава в малкото наказателно поле, но пропусна. В 32' след чудесно извеждащо подаване на Гергана Илийчева към Александра Янева, нападателката остана сама срещу вратарката на гостите, ударът обаче премина покрай страничния стълб. Малко преди края на частта Илийчева пък нацели гредата след изпълнение на пряк свободен удар.

След паузата двубоят бе изпълнен предимно с борба за топката в центъра и малко опасности пред вратите. В 70' все пак състезателките на Ангел Славов стигнаха до попадение. След изпълнение на корнер Диана-Михаела Славчева засече с глава в мрежата на съперника - 1:0. С този гол и добрите изяви на вратарката  на пловдивчанки Франсис Петрова, тимът грабна трите точки.

Така ЖФК Пълдин се изкачи до четвъртата позиция, с равен брой точки с втория и третия в класирането, но и мач по-малко.