Националният отбор на България по плажен футбол записа изключително престижна победа над Англия с 4:3. Това стана в демонстративна контролна среща, която се изигра в полския град Краков. Родните "лъвове" получиха покана за страхотно събитие, което се организира там - фестивал на плажните спортове, продължаващ през целия месец юни. В него участват шест полски тима, а мачът между нашите и англичаните, които бяха поканени специално от организаторите, бе гвоздеят в днешната програма.

Въпреки, че бяха в доста осакатен състав, българите записаха престижен успех над островитяните, който, всъщност, бе втори пореден над този класен съперник. Припомняме, че тимът ни би "Трите лъва" и във финалите на ЕВРОлигата  в Сардиния през миналата година.

През първата част англичаните на два пъти повеждаха в резултата, а между техните попадения Павел Адамов вкара със задна ножица. През втората третина Илиян Илиев отново изравни резултата, а попадение на Филип Филипов даде аванс на българите. В заключителните 12 минути съперникът отново изравни, но Иван Мартинов донесе ценния успех за отбора на България.

Срещата се изигра на уникално спортно съоръжение на централния площад в красивия полски град. За съжаление, Мартин Недков бе откаран в болница със съмнения за счупена ръка.

Припомняме, че България ще пропусне тази година квалификациите за световно първенство, но отново ще гони силно класиране в ЕВРОлигата , в която стартира през юли в Назаре.