Юношеският национален отбор на България (родени 2001 г.) завърши 1:1 с връстниците си от Индия в третия си двубой от приятелския турнир „Валентин Гранаткин“ в Санкт Петербург. Така възпитаниците на Ангел Стойков ще завършат с актив от 2 точки на трето място в група А и в зависимост от изхода на борбата в другите предварителни групи, ще продължат участието си в плейофите за разпределение на местата между 5 и 8 или между 9 и 12. Последните двубои от първата фаза в турнира ще се играят утре (понеделник).

България контролираше изцяло събитията на терена на ст. „Петровски“, но нямаше късмет пред гола. Двубоят започна с натиск на „лъвчетата“ и още в 7-ата минута след центриране на Александър Тодоров отдясно Мухамад Рафи прати топката в собствената си мрежа. След като поведе в резултата, българският тим продължи да създава положения, но до почивката нов гол така и не падна. Съперникът стигна до равенството в 50-тата минута, когато Мишра надскочи родната отбрана при изпълнение на ъглов удар и прати топката в мрежата. До края България създаде поне 5-6 чисти положения пред вратата на Индия, но така и не успя да се поздрави с успех.

Съставът на България: 1. Виктор Николов, 2. Станислав Работов, 4. Християн Петров, 20. Ивайло Иванов (75 – 13. Кольо Станев), 6. Петър Караангелов, 7. Патрик-Габриел Галчев (58 – 17. Димитър Стоянов), 8. Александър Тодоров, 14. Филип Кръстев, 16. Мартин П. Петков, 9. Мартин Д. Петков (58 – 21. Денислав Ангелов), 22. Асен Дончев (75 – 11. Филип Колев).

Селекционер: Ангел Стойков.

Голмайстори: 1:0 Рафи 7-авт., 1:1 Мишра 50