Снимка: Sportal.bg

Отборът на Лудогорец стана шампион на България за 8-и път поред, след като победи Черно море с 4:1 в Разград. С хеттрик за домакините се отличи полякът Якуб Швиерчок. За „моряците” дебют записаха 18-годишният вратар Иван Дичевски и неговият връстник Александър Георгиев, който влезе накрая.

Първото попадение реализира Димо Бакалов в 10-ата минута. С гръб към вратата той отколни топката над Стефан Станчев в мрежата.

В 23-jата минутd Жоржиньо изравни след перфектен пас от десния фланг на Родриго.

Радостта на гостите бе кратка, тъй като Якуб Швиерчок вкара втори гол за своя тим в 32-рата минута, след като топката отскочи от крака на Андраде.

В 58-ата минута Шверчок отбеляза втори гол с глава, а в 70-ата минута оформи своя хеттрик след пас на влезлия след почивката Доминик Янков.

Лудогорец завърши първи със 79 точки, с една повече от ЦСКА, който победи Ботев (Пд) с 1:0 в София.

Съставите:

Лудогорец: 23. Илиев, 3. Недялков, 4. Сисиньо (88 - Терзиев), 7. Бакалов (73 - Рибейро), 12. Анисе (46 - Янков), 18. Дяков, 21. Григоре, 30. Моци, 44. Горалски, 70. Шверчок, 92. Лукоки

Черно море: 26. Дичевски, 17. Костадинов, 33. Енчев, 5. Станчев, 41. Кононго, 72. Родриго (90+1 - Георгиев), 7. Андраде, 99. Кики (81 - Фенуш), 71. Панайотов, 90. Минчев, 11. Жоржиньо (72 - Ндонгала)

Съдия: Волен Чинков

Жълти картони: Швиерчок/Андраде