Снимка: Sportal.bg

Отборът на Лудогорец стана шампион на България за 8-и път поред, след като победи Черно море с 4:1 в Разград. С хеттрик за домакините се отличи полякът Якуб Швиерчок. За „моряците” дебют записа 18-годишният вратар Иван Дичевски.

Първото попадение реализира Димо Бакалов в 10-ата минута. С гръб към вратата той отколни топката над Стефан Станчев в мрежата.

В 23-ата минути Жоржиньо изравни след перфектен пас от десния фланг на Родриго.

Радостта на гостите бе кратка, тъй като Якуб Швиерчок вкара втори гол за своя тим в 32-рата минута, след като топката отскочи от крака на Андраде.

В 58-ата минута Шверчок отбеляза втори гол с глава, а в 70-ата минута оформи своя хеттрик след пас на влезлия след почивката Доминик Янков.

ВЪВ ВРЪЗКА С ИЗГОТВЕНИЯ ОТ ГЕРБ ЗАКОН ЗА ЦЕНЗУРА НА МЕДИИТЕ В ИНТЕРНЕТ СПИРАМЕ ВЪЗМОЖНОСТТА ЗА ПИСАНЕ НА КОМЕНТАРИ БЕЗ АВТОР В САЙТА!