Ботев Пловдив инкасира нова загуба в един от най-тежките си периоди в ерата Николай Киров. Канарчетата загубиха у дома от Лудогорец и в четвърти пореден официален мач не отбелязаха попадение. След като изразиха своята и призоваха за подкрепа към Ники Киров и играчите, феновете оставиха клетката на агитката почти празна, а на нея не беше закичено нито едно от знамената, които сме свикнали да виждаме. В играта на канарчетата пък липсваше каквото и да е настроение.

Иначе Лудогорец победи с 0:2. Първото попадение реализира Клаудио Кешерю в 35 минута, а в 45-ата Шверчок удвои. В 12-ата минута Станислав Манолев влезе на скорост в наказателното поле и бе съборен, но съдията остана безмълвен. В 26-ата минута Якуб Шверчок изведе Клаудио Кешерю, който шутира под ъгъл в аут.
В 29-ата минута Антон Недялков пусна топката успоредно на голлинията. Димо Бакалов се оказа най-съобразителен, овладя и бе покосен от Кристиян Димитров в наказателното поле. Главният съдия Ивайло Стоянов без колебание отсъди дузпа, която бе пропусната с лека ръка от Козмин Моци.
В 35-ата минута българският шампион успя да отбележи. Шверчок намери Кешерю в наказателното поле. Румънският голаджия се измъкна майсторски от прекия си пазач и с плътен изстрел по земя не остави шанс на Кайзер – 0:1!

В самия края на първата част разградчани си осигуриха комфортна преднина, след красива атака. Антон Недялков направи двойно подаване с Димо Бакалов и подаде прецизно към Шверчок. За поляка не остана нищо друго освен да засече в мрежата – 0:2!

В 79-ата минута Антонио Вутов отправи изстрел с глава след центриране от корнер, но късметът не го покри и топката профуча на сантиметри от страничната греда.

БОТЕВ ПД – ЛУДОГОРЕЦ 0:2