Берое U17 отстъпи с 2:6 на Лудогорец в среща от 28-я кръг на първенството в Елитната група. Двете попадения за "зелено-белите" бяха дело на Ангел Генчев и Любомир Вачев. За този двубой наставникът на Берое Атанас Рибарски не можеше да разчита на Виктор Ангелов, Пламен Пенев, Никола Маринов, Михаил Стоянов и вратаря Радостин Георгиев, който е с националния отбор. На техните места се появиха част от играчите от набор 2003, един от които - Любомир Вачев - се разписа през вторите 45 минути.
През първото полувреме гостите отбелязаха три попадения, две от които бяха истински шедьоври. Въпреки пасива си "зелено-белите" опитаха да се върнат в мача след двете попадения през второто полувреме. Гостите обаче отбелязаха нови 3 гола, единия от които от дузпа.
В следващия кръг Берое е домакин на Славия, мачът е на 24 май.