Отборът на Арда, поне временно, излезе на втора позиция в класирането на Втора лига. Тимът от Кърджали стигна до победа с 1:0 при визитата си на Лудогорец II в мач от 25-ия кръг на втория ни ешелон.

Единственото попадение падна малко след почивката. Автор на попадението бе Венцислав Христов в 49-ата минута. В края на мача пък домакините останаха с човек по-малко, след като Ивайло Климентов получи втори жълт картон и трябваше да напусне предварително терена.

В класирането Арда вече има 50 точки в подреждането. Играчите на Стамен Белчев вече са с една точка над Монтана, който обаче е с мач по-малко, тъй като утре домакинства на Ботев (Гълъбово). Лудогорец II пък вече е само на една точка от опасната зона с 22 точки. Пирин и Добруджа.

Лудогорец 2 - Арда 0:1 (статистика)
0:1 Венцислав Христов (49)