Минути след церемонията, която стартира серия от прояви посветени на вековния юбилей, Миньор разгроми Спортист (Своге) с 5:0 в мач от 28-ия кръг на Югозападна Трета лига.

“Чуковете“ откриха резултата още в 13-ата минута чрез Илиян Илиев. Опитният футболист прати топката в долния ляв ъгъл с шут от границата на наказателното поле. Малко преди това гредата помогна на Леонтиев след удар на Андриян Димитров.

В 19-ата минута главният рефер Димитрина Милкова по молба на домакините прекъсна мача, а феновете направиха пиротехническо шоу. През втората част перничани натиснаха и успяха да реализират още 4 попадения. В 50-ата минута Калоян Йосифов удвои след пробив отляво, а три минути по-късно Кристиян Слишков се разписа за 3:0. До края сред голмайсторите се записаха още Антон Славчев с глава и отново Йосифов.