Юношеският национален отбор на България до 18 г. загуби първата от двете проверки срещу връстниците си от Грузия с 0:2. Двубоят се игра на основния терен на Националната футболна база "Бояна".

Първото полувреме започна равностойно, но с течение на игровото време гостите успяха да стигнат до няколко положения пред нашата врата и да вземат преднина. В 34-ата минута капитанът на Грузия Георги Гулиашвили засече технично центриране от ляво за 0:1, а малко преди почивката българският страж Кисьо извърши нарушение срещу откъсващия се Гагуа и реферът Димитрина Милкова отсъди 11-метров удар. Иракли Азаров бе точен от бялата точка и покачи на 2:0.

През втората част двата отбора предложиха много борба, но до чисти положения пред двамата вратари почти не се стигна.

Следващата проверка между юношеските формации на България и Грузия е в понеделник (22 април) от 15:00 ч. отново в НФБ "Бояна".

Съставът на България: 1. Исмет Кисьо, 3. Тодор Петков, 5. Димитър Балинов, 14. Филип Кръстев, 8. Александър Тодоров, 20. Ивайло Иванов, 17. Юмит Мустафа, 16. Димитър Пройчев, 11. Димитър Тонев, 9. Денислав Ангелов, 10. Владимир Николов (през втората част в игра влязоха: (Виктор Николов, 19. Владислав Найденов, 21. Стоян Иванов, 15. Калоян Костов, 22. Асен Дончев, 13. Кольо Станев, 7. Филип Колев).

Селекционер: Ангел Стойков.

Голмайстори: 0:1 Гулиашвили 34, 0:2 Азаров 44-д.