Нефтохимик победи с 4:2 Марица в мач от ХХV кръг на Югоизточната Трета лига. Георги Георгиев стъписа бургаския тим с гол още във 2-та минута, давайки преднина на пловдивчани. В 11-та Деян Христов възстанови равенството, а малко по-късно домакините стигнаха до нов гол, отново чрез Христов - 2:1. При гола останаха сериозни съмнения за засада. Веднага след изпълнението на центъра Тодор Тимонов от дистанция нацели гредата на вратата пазена от Ферди Мюмюнов, пропускайки да изравни. В средата на първата част резултатът бе покачен на 3:1, което предреши крайния изход от двубоя. Цветомир Цонков реализира с глава след центриране от ъглов удар.

През второто полувреме, в 73-та минута, резултатът стана 4:1. Деян Христов оформи своя хеттрик. В 87-та минута Лъчезар Ангелов намали на 4:2 с хубав гол. След загубата Марица вече заема пето място с 47 точки.

Вторият Созопол се справи с гостуването на Свлиенград и победи с 4:1. Загорец пък пожали Садово и спечели само с 2:0 визитата си край Пловдив.