Пет приятелски срещи изиграха отборите на Локомотив (Пловдив) и Берое (Стара Загора) през уикенда. "Черно-белите" и "зелените" премериха сили при U17, U15, U13, U11 и U10.

Маратонът от мачове започна вчера в Стара Загора, където се изиграха два двубоя.

Локомотив U17 надви с 2:1 Берое U17. Двата отбора си размениха по едно силно полувреме, като момчетата на Васил Гърков надиграха тотално своя съперник през втората част. Головете за победата вкараха Георги Мавродиев и Янис Дерменджиев.

При U15 мачът завърши при равенство 1:1. Попадението за отбора на Даниел Димитров бе дело на новото попълнение Сергей Лиманов.

Днес нови три срещи се състояха в Пловдив на изкуствения терен на Лаута.

Локомотив записа победа с 3:1 при набор 2006. Футболистите на Аян Садъков-младши изиграха силен мач и заслужено победиха Берое. В началните минути двата тима си размениха по един гол от дузпа. Иван Сулев даде преднина на пловдивчани, преди "зелените" да изравнят. Дениз Мехмедов изведе отново Локомотив напред за 2:1, а крайното 3:1 оформи капитанът Иван Сулев с второто си попадение в мача.

При набор 2008 Берое отмъкна успеха с 0:2. Играчите на Марио Колев имаха своите положения за гол, но не успяха да се възползват от тях и отстъпиха пред гостите.

Петата проверка беше при набор 2009. В редовните три части на срещата играчите на Светослав Каламов показаха много борбен дух, а двубоят завърши 0:0. В допълнителната четвърта част Берое реализира 4 безответни попадения за 0:4.