Ботев (Враца) загуби с 1:4 (1:3) от петия в словашкия футболен елит ШКФ Серед в контролна среща в турския курорт Алания. Валери Божинов откри резултата още в четвъртата минута, но словаците обърнаха с две попадения на бившия нападател на Черно море (Варна) Марек Кузма в 7-ата и в 30-ата минута.

Малко по-късно втори гол на Божинов беше отменен, а в самия край на първото полувреме Адам Моронг вкара за 3:1. Пет минути след почивката Джиби Ба оформи крайното 4:1 за ШФК Серед.

Божинов по всяка вероятност игра за последен път с екипа на Ботев (Враца), тъй като се очаква нападателят да пътува за Кипър, където да се присъедини към бившия си отбор Левски. Той е гласен за заместник при "сините" на Габриел Обертан, който е в Турция, за да финализира преминаването си в местния Ерзурумспор.

Следващата проверка за момчетата на Сашо Ангелов в Алания е на 1 февруари срещу Акжайк (Казахстан).