Берое 2005 започна с убедителна победа участието си в зоналната група за деца, родени 2004 и 2005 г. В първия си мач децата на Дончо Атанасов се наложиха с 6:2 над Чавдар (Пловдив). Срещата се игра днес на изкуствения терен над стадион Берое.

Двубоят премина изцяло под диктовката на старозагорци като те можеха да се поздравят и с по-убедителна победа след създадените множество възможности за гол. Повечето попадения паднаха през второто полувреме, след като първото завърши с аванс от 2:0 за Берое. Малко след подновяването на играта след почивката гостите върнаха един гол, но играчите на Берое не позволиха изненада и бързо покачиха до 5:1. Резултатът бе оформен в последните десетина минути когато двата тима си размениха по още едно попадение. Следващата седмица Берое гостува на Спартак (Пловдив).