Отборът на Монтана допусна нова издънка във Втора лига. Футболистите на Стефан Генов не успяха да победят Кариана (Ерден) в регионалното дерби, като срещата в село Ерден завърши 0:0. Преди почивката Ивелин Илиев можеше да даде аванс на домакините, а след това Мирослав Антонов и колегите му създадоха 2-3 опасни мелета пред стража Павел Станев. През второто полувреме се откри чисто положение пред Ангел Бастунов, който излезе сам срещу вратаря Ивайло Василев. Последният обаче успя да спаси сигурен гол и да запази двете нули. Към края Станев улови удар с глава и това бе последната точка в мача. Така Монтана продължава да криволичи във втория ешелон - за последните пет мача "сините" имат едва един успех. Издънката на момчетата на Чечо Генов е добре дошла за състава на Арда (Кърджали), който взе три точки по същото време срещу Добруджа. Хиксът в Ерден зарадва и ЦСКА 1948. Ако спечелят домакинството на Несебър, "червените" ще се доближат на точка от топ 3.