Отборът на Септември Симитли трудно победи с 2:1 Рилски спортист в среща от 28-ия кръг на Югозападната трета лига. Това бе и поредна победа у дома за възпитаниците на Спас Стоименов.

Домакините влязоха по-добре в мача, но пропуснаха куп положения. Минута преди края на полувремето привлеченият през зимната пауза от Пирин Благоевград Марио Топузов откри резултата. След час игра голмайсторът на Рилецо Петко Петков след ъглов удар отблизо изравни. В последните секунди на допълнителното време титулярният капитан на Септември Анатоли Лулейски донесе победата на домакините. В този мач той влезе като резерва.

Със спечелените три точки Септември има вече 32 и e 11-та позиция. А Рилски спортист е 8-ми с 39 пункта.В следващия 29-ти кръг в сряда Септември гостува на Пирин Разлог, а Рилски спортист приема лидера Хебър.