Варненският боксов клуб Черно море се представи изключително силно в първия кръг на Държавното лично-отборно първенство и Купа България за ученици в Петрич.

Талантите на треньорите Димчо Савов и Георги Бояджиев завоюваха два златни и един бронзов медал.

Християн Тодоров стана шампион в категория до 54 килограма, а Виктор Добрев триумфира като №1 при 62-килограмовите. Кристиан Ятански пък се нареди трети до 40 кг. Берк Ахмедов също игра силно, но остана пети.

От Черно море са изключително доволни от успеха в тази трудна възраст, където се изграждат характерът, волята и техниката на боксьора. "Ние в БК Черно море работим точно за това - от едни малки деца да ги превърнем в големи и достойни мъже", сподели Георги Бояджиев.

Той припомни, че варненският боксов клуб набира деца между 12 и 16 години за прием в Спортното училище "Георги Бенковски", чиито кадри са спечелили стотици медали в този спорт.

ВЪВ ВРЪЗКА С ИЗГОТВЕНИЯ ОТ ГЕРБ ЗАКОН ЗА ЦЕНЗУРА НА МЕДИИТЕ В ИНТЕРНЕТ СПИРАМЕ ВЪЗМОЖНОСТТА ЗА ПИСАНЕ НА КОМЕНТАРИ БЕЗ АВТОР В САЙТА!