Волейболната националка Елица Василева и нейният Савино Дел Бене (Скандичи) допуснаха загуба във втората си среща от полуфиналните плейофи в италианската Серия А1. Волейболистките на Скандичи паднаха като гости на Игор Горгондзола (Новара) с 1:3 (25:27, 18:25, 25:23, 19:25) в мач №2 от полуфинала помежду им, игран тази вечер пред около 2200 зрители в зала "Пала Игор Гонгондзола".

Така резултата в полуфиналната плейофна серия беше изравнен на 1-1 победи, след като само преди два дни Скандичи се наложи много трудно у дома с 3:2 гейма в първия двубой. Играе се до 3 победи от 5 мача. Третата среща между двата тима е в понеделник (22 април) от 17,00 часа българско време отново в Новара.

Ели Василева започна като титулярка за Скандичи, но бе сменена във втория гейм от руската национал Татяна Кошельова. Българката завърши с едва 3 точки (2 блока, 14% ефективност в атака и 36% позитивно посрещане). Най-резултатна за гостите стана шведката Изабел Хаак с 20 точки (2 блока и 37% ефективност в атака). За тима на Новара над всички отново беше звездата Паола Егону със страхотните 33 точки (2 блока, 2 аса и 48% ефективност в атака) за победата.